Okruh: na Lysec

Okruh: na Lysec

Lysec sa nachádza vo Veľkej Fatre so svojou výškou 1 380m n. m. sa radí medzi menšie vrcholy tohto pohoria, ale výhľady sú z neho očarujúce najmä v zime aj keď neponúka úplne kruhový výhľad.

Lysec vrchol.

Základné info:

TRASA: Belá – Dulice, pod skalou ústie Slávkovej doliny – Medzijarky – Poľka – Lysec – Grúň – chata Lysec – Belá – Dulice, pod skalou

Náročnosť: stredne náročná Dĺžka trasy: 14,5km Časovo: 6h

Stúpanie: 891m Klesanie: 891m

Cestou na Lysec.

O trase:

Trasu začíname pri autobusovej zastávke v Belej pod skalou, tu sa napájame na žltú značku. Spočiatku ideme po rovinke dolinou, pri prvom rázcestníku bočíme doľava, kde sa dostávame do lesa s miernym stúpaním k Medzijarkom. Ďalej pokračujeme opäť miernym stúpaním cez les až k rázcestiu Poľka. Tu sa dostávame konečne z lesa a naskytne sa nám široký pohľad na zvyšok pohorí Veľkej Fatry. Pomaly sa dostávame na vrchol. Tu meníme žltú značku za modrú a postupujeme prudko nadol lesom asi hodinu, kým sa nedostaneme k chate Lysec. Odtiaľ už ideme po rovinke/asfaltke okolo lyžiarského strediska až do obce, kde sme začínali trasu. Pri schádzaní z Lysca po modrej značke očakávajte celkom dobrú záťaž na kolená.

Verejná doprava a parkovanie:

Autom parkujeme v obci Belá-Dulice, pod skalou. Autobusom vystúpite na zastávke s rovnakým názvom: Belá-Dulice, pod skalou.

MAPKU trasy nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: