Kam na Kysuciach po nedeľňom obede

Kam na Kysuciach po nedeľňom obede

Môj tip na výlet je z prostredia Bystrickej doliny. Jednoduchý prítup v krásnej prírode k protipožiarnej monitorovacej veži, ktorá patrí k Novej Bystrici, zvládne naozaj každý.

Protipožiarna veža.

Základné info:

TRASA 1: Oravská Lesná, Beskyd – Protipožiarná monitorovacia veža

Náročnosť: jednoduchá

Časovo: 1h tam aj späť

Dĺžka trasy: 4 km

TRASA 2: túto trasu odporúčam v letnom období najmä pre cyklistov, ide o trasu, ktorá začína na Novej Bystrici a vedie okolo vodnej nádrže. O tejto trase píšem v článku nižšie, klikni na odkaz ↓

https://www.slovakdiscoverer.com/jedna-z-najkrajsich-cyklotur-je-okolo-vodnej-nadrze-n-bystrica/

O trase:

Túto trasu odporúčam najmä v zime. Je rýchla, jednoduchá, zvládnuteľná pre každého. Trasa je vyznačená ako cyklotrasa, ktorá je vyasfaltovaná. Od auta k rozhľadni nám to netrvalo ani pol hodinu. Celou cestou je krásny pohľad na okolie, ktoré bolo ľudoprázdne. Vežu je vidieť už z diaľky a veľmi pripomína hríb.

Vežu postavilo Lesné a pozemkové spoločenstvo Harvelka. Harvelka patrí k zatopeným/vysťahovaným obciam, kvôli začatiu výstavby vodnej nádrže. Vstup na vežu je síce zakázaný, rozhľadňa neslúži ako turistická atrakcia, ale uzavretý vstup nie je. Kto sa však odváži, uvidí krásny pohľad na okolité doliny a Malú Fatru.

Monitorujúci kamerový systém, ktorým veža disponuje, dokáže zistiť, v ktorej oblasti vznikol lesný požiar a informuje o tom záchranné zložky.

Takto vyzerá trasa.

Verejná doprava a parkovanie: Ak pôjdeš na Oravskú Lesnú autom, oficiálne parkovisko nenájdeš, ale môžeš zaparkovať pri ceste smerom k rázcestníku Beskyd, kde sú vyčlenené miesta na parkovanie.

Trasu z Oravskej Lesnej si môžeš pozrieť tu https://sk.frame.mapy.cz/s/ladezagona

Tipy na túru v okolí nájdeš tu https://www.slovakdiscoverer.com/category/idem-na-turu-po-slovensku/kysuce/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: