Mojich 5 + 1 tipov ako nakupovať knihy lacnejšie, alebo získať zadarmo

Mojich 5 + 1 tipov ako nakupovať knihy lacnejšie, alebo získať zadarmo

„Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.“ – Francis Bacon

Určite každý, kto už má niečo odčítané, dá tomuto výroku za pravdu. Knihy z nás robia lepších ľudí, dokážeme si pri nich oddýchnuť, odbúrať stres. Rozvýjajú našu fantáziu, kreativitu a empatiu. Rozširujú našu slovnú zásobu a otvárajú bránu k múdrosti.

Čo viac si priať…

Kniha však nieje „lacný špás“ najmä pre tých, ktorí dokážu za mesiac prečítať aj 5 kníh. Preto som pozbierala pár tipov, vďaka ktorím môžete ušetriť nejedno €. Poďme sa teda na ne pozrieť:

1 FB SKUPINY

Určite vás to neprekvapuje, možno ste aj vy skúšali hľadať skupinu, v ktorej by ste kúpili, predali, prípadne vymenili knihu za vami hľadanú. Na to sú skvelé tieto FB skupiny, kde uverejníte čo hľadáte a členovia, ktorí disponujú vašou knihou sa vám hneď začnú ozývať aj s cenou. Potom už je len na vás, od koho a za koľko knihu kúpite. Samozrejme, že aj ja mám skúsenosť: Rozhodla som sa prečítať čo najviac kníh, ktoré sme mali na škole ako povinnú literatúru (samozrejme, že vtedy na to nebolo času 🙂 ), tak som do skupín nahrala zoznam s knihami a začali sa mi ozývať ľudia, spomedzi nich som si vybrala jednu pani, ktorá mala na predaj najviac kníh z môjho zoznamu a za super cenu. Kúpila som od nej 9 kníh za cenu vrátane poštovného 18€! Čo myslím, že bol skvelý obchod. Upozornenie: nečakajte, že vždy pôjde o nové knihy. Cena vždy zodpovedá stavu knihy. Odporúčam vám, aby vám vždy predávajúci poslal reálnu fotku knihy, aby ste vedeli čo kupujete a následne sa dohodli na cene. Taktiež si treba dávať pozor na ľudí, ktorí vyžadujú platbu vopred na účet!

FB skupiny, ktoré odporúčam:

Môj výhodný nákup kníh na FB. 9 kníh za 18€!

2. BOOKDEPOSITORY

Kto ešte nepoznáte BOOKDEPOSITORY.COM, tak vám ho v rýchlosti predstavím. Je to internetové kníhkupectvo s knihami v anglickom jazyku. Takže ak by ste sa chceli zlepšiť v angličtine, alebo viete po anglicky dobre a uvažovali ste, že by ste chceli skúsiť v tomto jazyku prečítať knihu, tak vrelo odporúčam. To najlepšie na tom je, že poštovné je po celom svete ZADARMO. No a koľko trvá kým sa kniha dostane k vám domov? Sľubujú, že do 5 – 7 dní od jej odoslania, ale môže sa to natiahnúť aj na dva týždne. Taktiež je skvelé, že ak čakáte na niektorú knihu, o ktorej viete že má výjsť a nemôžete sa dočkať, na BOOKDEPOSITORY sú tieto knihy omnoho skôr, samozrejme v anglickom jazyku. Čo sa mne najviac páči je to, že ani ceny nie sú vysoké! Určite na ich stránke nevynechajte Bargain Shop, kde sa nachádzajú knihy v zľave. ODKAZ: https://www.bookdepository.com/

3. Internetové kníhkupectvá

Určite kníhkupectvá ako Martinus, alebo PantaRhei vám predstavovať nemusím. Tu sa oplatí sledovať ich AKCIE a ZĽAVY, z ktorích si určite každý príde na svoje. Navyše študenti s platným ISICom majú pri objednávke zľavu.

Kúsok z mojej knižnice a jej ochrancovia Daenerys a Jon Snow.♥

4. Bux.sk

Bux.sk je internetové kníhkupectvo, ktoré som objavila už ani neviem ako. Prináša bohatý výber kníh za spomedzi konkurencie nižšej ceny. Organizuje na svojej FB stránke, aj na Instagrame súťaže o knihy. Na ich webovej stránke nájdete knihy už od 1€. Taktiež ponúkajú na webe knihu dňa zľavnenú o 50%. Ale čo mňa najviac vždy poteší je, že keď objednávam knihy, dostanem k objednávke nad 25€ ešte knihu z ich výberu zadarmo. Vždy, keď idem objednávať knihy, tak jedine cez https://www.bux.sk/.

Jedna z kníh, ktorú som objednávala z bux.sk.

5. Veľtrhy kníh – Bibliotéka

Medzinárodný knižný veľtrh, ktorý sa usporadúva každoročne sa tento rok bude konať už po 28.krát v Bratislave. Ponúka každému milovníkovi kníh bohatý program, autogramiády, krst kníh, stretnutia s autormi, akcie, súťaže…Môžte si tu zakúpiť knihu s podpisom lacnejšie ako v kamenných obchodoch. Pre rok 2020 ešte nie je presný dátum známy, ale určite sa bude konať tak ako vždy v novembri.

+1 Knihy ZDARMA

Tento tip je pre každého, kto má založený svoj INSTAGRAMOVÝ účet. Na instagrame som objavila @knihyzdarma,https://www.instagram.com/knihyzdarma/?hl=sk ktoré vám odporúčam sledovať. Ako to funguje…tento účet nerozdáva knihy, ale zdieľa súťaže od ostatných používateľov instagramu, ktorí vyhlasujú súťaž o knihu po splnení ich podmienok ( like na fotku, komentár s označením kamaráta, follow, zdielanie súťaže vo feede). Keďže tento insta profil zdieľa súťaže na SK aj CZ, máte viac možností sa zapojiť a to najlepšie, máte to na jednom mieste stačí si len vybrať. Treba skúšať šťastie. Ja už som ich pár vyhrala, dokonca s venovaním a podpismi od autorov knižiek. Skvelý pocit, taká výhra poteší. 🙂 Tak ako, ideš do toho?

#dnescitam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: