Okruh: Súľovské skaly

Okruh: Súľovské skaly

Súľovské skaly lákajú turistov svojim nenáročným prechodom a najmä ikonickým výhľadom. Na našej trase si však pozrieme nielen to, ale aj zrúcaninu Súľovského hradu, Skalné okno, alebo aj jaskyňu nazývanú Šarkania diera.

Ikonický pohľad – Súľovské skaly.

Základné info:

Trasa: Súľov, Hradná parkovisko – hrad Súľov – Lúka pod hradom – Sedlo pod Bradou – Pod Roháčom – Šarkania diera – Súľov, Hradná parkovisko

Náročnosť: nenáročná Dĺžka trasy: 9,3km Časovo: 4h

Stúpanie: 627m Klesanie: 627m

Skalné okno.

O trase:

Trasu začíname na vyznačenom platenom parkovisku, kde sa napojíme na zelenú značku, ktorá nás za necelú hodinku mierneho stúpania privedie k zrúcanine hradu, kde sa nám naskytne pekný výhľad na obec Súľov. Odtiaľto pomaly klesáme stále po zelenej značke na Lúku pod hradom. Tu je možné okruh ukončiť ak idete s malými deťmi a pokračovať po zelenej, alebo červenej naspäť k parkovisku. My však pokračujeme stúpajúc po inej červenej značke k Sedlu pod Bradou. Stúpanie opäť mierne. Miestami sa nám naskytnú výhliadkové miesta. Po červenej pokračujeme až k rázcestníku Pod Roháčom.

TIP: pre foto úvodnej snímky postu pokračujte od rázcestia Pod Roháčom po zelenej, aby ste narazili na ikonický výhľadový bod. My sme sa potom vrátili späť k rázcestníku a pokračovali prudko dolu po žltej, aby sme videli skalné okno a taktiež Šarkaniu dieru. Potom to už bola prechádzka takmer po rovine okolo rozsiahlého poľa v Súľove. Pekná prechádzka, táto cesta nás priviedla opäť až k autu.

Súľovské skaly.

Parkovanie a verejná doprava:

Autom parkujeme na vyhradenom platenom parkovisku v obci Súľov pri začiatku našej trasy. Autobusom môžete vystúpiť o kúsok nižšie na zastávke: Súľov, turistická nocľaháreň.

MAPKU trasy nájdete TU. Ďalšie skvelé TIPY kam v okolí nájdete TU.

V pozadí Súľovské skaly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: