Popradské pleso – Ostrva – Batizovské pleso – Velické pleso – Sliezsky Dom

Popradské pleso – Ostrva – Batizovské pleso – Velické pleso – Sliezsky Dom

Nie ste začiatočník, máte dobrú výdrž a chceli by ste si dať do tela? Lákajú vás Vysoké Tatry, avšak exponované úseky nemáte v obľube? Tak tento okruh je pre vás ako stvorený. Je bohatý ako na výhľady, tak aj na kilometre.

Na trase k Batizovskému plesu.

Základné info:

TRASA: TEŽ Popradské pleso – Popradské pleso – Ostrva – Batizovské pleso – Rázcestie pod Suchým vrchom – Sliezsky dom – Velická poľana – Rázcestie na Velickom moste – Tatranská Polianka, vlaková stanica – vlakom na Popradské pleso

Náročnosť: ťažká Dĺžka trasy: 18,6km Časovo: 8h

Stúpanie: 867m Klesanie: 1 135m

V pozadí Sliezsky dom.

O trase:

Okruh začíname pri TEŽ Popradské pleso po asfaltovej ceste až k samotnému Popradskému plesu. Tu sa občerstvíme a pokračujeme po červenej značke serpentínami na Sedlo pod Ostrvou až na Ostrvu. Z plesa na Ostrvu je najväčšie stúpanie na celej trase. Od Ostrvy na Batizovské pleso je už len minimálne, sotva badateľné. Od Ostrvy začína vytrvalostná časť až po Sliezsky dom. Cesta je zdĺhavá a celý čas na priamom slnku. Po vyjadrení niektorých ľudí priam nudná. Ide o to, či máte v obľube dlhé prechádzky. 🙂

Od Ostrvy sa k Batizovskému plesu dostávame ani nie po dvoch hodinách. Tu je cítiť príjemný chlad od plesa. Opäť sa občerstvíme. Je to veľmi pekný bod na prestávku. Pleso je obklopené štítmi. Od Batizovského plesa pokračujeme na Sliezsky dom. Trasa je opäť vychádzková. Na trase od Ostrvy po Sliezsky dom nestretnete veľa ľudí, nie je nimi preplnená ako väčšina iných tatranských trás, nakoľko je zdĺhavá. Od Sliezskeho domu sa to tu už ľuďmi hemží oveľa viac. Nachádza sa tu Velické pleso a vodopád.

Batizovské pleso.

Ak mne prišlo na tejto trase niečo zdĺhavé a nudné, tak to bola iba trasa po zelenej značke od Sliezskeho domu po železničnú zastávku v Tatranskej Polianke. Trvá cca do 2h a prechádza lesom, ktorý nás chráni pred priamym slnečným svetlom. Úprimne si neviem predstaviť zobrať túto cestu opačne a to z Polianky na Sliezsky dom, musí to byť nekonečná cesta… V Tatranskej Polianke čakáme na vláčik, chodí dá sa povedať každú chvíľu a celkom slušne preplnený. Vystupujeme na stanici Popradské pleso, kde máme zaparkované auto a spokojný odchádzame domov.

Pod Batizovským plesom.

UPOZORNENIE: V prípade teplých letných mesiacov si nezabudnite so sebou vziať dostatok pitnej vody! Voda sa dá načerpať aj počas cesty pri Batizovskom plese. Túto trasu rozhodne neodporúčam pre rodiny s deťmi.

Výhľad z Ostrvy.

Verejná doprava a parkovanie:

Autom zaparkujete na platenom parkovisku (10,00€/deň) pri TEŽ Popradské pleso. Autobusom vystúpite na zastávke: Štrba, Štrbské pleso. Vláčikom TEŽ vystúpite na zastávke: Popradské pleso. Trasa nie je okruh, preto sa k parkovisku vraciame vláčikom z Tatranskej Polianky na Popradské pleso.

MAPKU trasy nájdete TU

Ďalšie zaujímavé TIPY na turistiku vo Vysokých Tatrách nájdeš TU.

Velické pleso a vodopád.

One Reply to “Popradské pleso – Ostrva – Batizovské pleso – Velické pleso – Sliezsky Dom”

  1. Parádna trasa, na Popradskom Plese som osobne bol už mnoho krát cestou na ďalšie štíty 😀

    Ak môžem odporučiť, pre rodiny s deťmi to môže byť skvelé miesto na prvé túry a tak sme si povedali, že pre nich spravíme aj príbeh aby ich to viac bavilo. Keby niekto chcel kuknúť, viac info je na našom webe http://www.hory-doly.sk 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: