Rozhladňa na Hladkom vrchu – Zborov nad Bystricou

Rozhladňa na Hladkom vrchu – Zborov nad Bystricou

Ahoj. 🙂 Dnes prinášam krátky článok na prechádzku na Kysuciach, konkrétne na rozhľadňu v Zborove nad Bystricou, ktorá tu vyrástla len nedávno.

Rozhľadňa na Hladkom vrchu.

AKO SA DOSTAŤ NA ROZHĽADŇU NA HLADKOM VRCHU?

Tromi spôsobmi:

  1. buď pôjdete z Krásna nad Kysucou, konkrétne z Vyšných Vaní, kde sa dostanete autom na parkovisko, odtiaľ je to len kúsok 10 minút,
  2. zo Zborova nad Bystricou, zaparkujete pri Fitbox klube, prejdete cez most a pokračujete stále rovno nahor po lesnej ceste, časovo je to 1h, dopraviť sa môžte buď autom, alebo autobusom (zastávka Zborov – u Komanov)
  3. z Klubiny, kde zaparkujete pri Kameňolome a pôjdete smerom nahor do hory, táto cesta vyzerá byť najdlhšia, časovo 1,5h. Doprava buď autom, alebo autobusom (zastávka Klubina – Lodňanek).
Trasa č. 2 po polhodinke stúpania sa vám naskytne takýto pohľad na dedinu.

My sme si vybrali trasu č. 2, ktorá trvala cca 1,5h miernejším tempom. Výstup nebol náročný, trasu zvládne každý, mladší aj starší. 🙂 Ako je vidieť aj na foto, spočiatku je terén skôr sama lúka, neskôr vstúpite do ihličnatého lesa. Po príchode k rozhľadni sa nám naskytol krásny výhľad na Malú Fatru, vďaka slnečnému dňu bolo vidieť všetky vrchy, od Malého, Veľkého Rozsutca po hrebeni až k Malému Kriváňu. Rozhľadňa je pekná, nová, avšak, keď výjdete po schodoch nahor, viac ako 5 ľudí sa tam už tlačí. Okrem toho, tam kde by ste sa chceli pozerať, tak na tom mieste sú schody, čiže je zle otočená.

Výhľad z Rozhladne orientovaný na Starú Bystricu.

TIP: Vedľa rozhladne je možnosť opiecť si slaninku s krásnym výhľadom.

Okrem Malej Fatry je vidieť dedinky Starú Bystricu a Klubinu. Určite odporúčam na nedeľnú prechádzku. 🙂

Po ceste naspäť sme stretli takéto krásavice. 😀
Po ceste späť sme stretli celé stádo na túre. 🙂

One Reply to “Rozhladňa na Hladkom vrchu – Zborov nad Bystricou”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: