Rozhľadňa Nová Bystrica – najvyššia rozhľadňa na Kysuciach

Rozhľadňa Nová Bystrica – najvyššia rozhľadňa na Kysuciach

Najvyššia rozhľadňa na Kysuciach? Nech sa páči, nájdete ju v Novej Bystrici. Jej výška je 25m a z jej vrcholu sa nejednému zatočí hlava. Avšak pravdepodobne to nebude tou výškou, ale skôr železnou konštrukciou. Hlavne nepozerajte dolu. 🙂

Výhľad z rozhľadne v Novej Bystrici v zime.

TRASA na Rozhľadňu v Novej Bystrici:

Vychylovka, Rycierky – Rozhľadňa na Smrekovke a späť

Náročnosť: mierna Dĺžka trasy: 5km Časovo: 3h

Túru začíname pri rázcestníku Vychylovka, Rycierky. Prejdeme uličkou pomedzi pár domov a stúpame do lesa. Trasa je zatiaľ neznačená. Je to lesná cesta. Stúpanie je mierne, miestami prudké. Trasa začína lesom a neskôr pokračuje cez vyrúbanú oblasť, kde sa vám naskytnú prvé výhľady na nezameniteľné Rozsutce a zvyšok Malej Fatry. Po chvíľke sa nám cesty rozdvojujú, volíme cestu mierne vľavo s prudkým stúpaním. Ak to niekoho poteší, je to znamenie, že už ste skoro tam a to najhoršie máte už za sebou 😀 Po prudkom stúpaní nasleduje už len viac menej dá sa povedať rovina, nakoľko sa ocitáme na hrebeni a po 10min. nás dovedie k rozhľadni na Smrekovke. Ako už bolo spomenuté, svojou výškou 25m je rozhľadňa najvyššou na Kysuciach. Svojim vzhľadom je odlišnou od tých ostatných na Kysuciach (ostatné rozhľadne na Kysuciach nájdeš TU: https://www.slovakdiscoverer.com/category/idem-na-turu-po-slovensku/kysuce/ )

Čarovné výhľady z rozhľadne na Smrekovke v zime.

A kto sa nebojí, vylezie až na jej vrchol. Pri dobrej viditeľnosti je možné vidieť Malú Fatru, Rycierovú horu, Kysucké Beskydy, Oravu a dokonca aj Západne Tatry.

TIP: Výlet na rozhľadňu môžeš spojiť s návštevou miestneho skanzénu, ktorý sa nachádza len 2,5km autom.

Verejná doprava a parkovanie:

Verejnou dopravou sa priamo k rázcestníku dostaneš autobusom. Názov zastávky: Vychylovka, Rycierky.

V prípade, že sa vyberiete na výlet autom, nie je tu žiadne značené parkovisko, ale parkovať môžeš na pár miestach vedľa cesty.

MAPKU trasy nájdete

A touto cestou doľava sa ide od rázcestníka až k rozhľadni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: