Hojdačka Habovka s výhľadom na Západné Tatry

Hojdačka Habovka s výhľadom na Západné Tatry

Hojdačky, hojdačky, hojdačky…no kto by ich nemiloval? Pripomínajú nám detstvo a navyše tieto hojdačky dnešnej doby sú postavené vždy na nejakom zaujímavom mieste, ktoré nás má prilákať do prírody, presne ako hojdačka v Habovke.

Hojdačka Habovka.

Túto hojdačku som objavila úplnou náhodou, keď sme boli v Habovke na offroade. Všimla som si od cesty niečo na kopci. Pozrela som na mapy.cz. Tu mi ukazovalo len zaznačený výhľad, ale nie hojdačku, tak si hovorím, že si tam skúsim vybehnúť a pozriem sa, čo sa to tam nachádza. No a kukaj tu… oplatilo sa. 🙂

Výhľad na Západné Tatry.

T

TRASA k hojdačke Habovka:

Rozmýšľam, ako trasu vlastne opísať, keďže nie je žiadny záchytný bod k dispozícii, keďže sa tu nič nenachádza. Tak teda aspoň takto: zo smeru Oravský Biely Potok vchádzame do dediny Habovka a odbočka sa nachádza po ľavej strane k hojdačke. Odbočka sa nachádza cca 1,5km EŠTE PRED hotelom Julianin Dvor. Parkovať je možné na ceste. K hojdačke vedie lesná cesta prudko na kopec. Výstup trvá cca 20min. Závisí od kondície. Z vrcholu je možné sledovať panorámu Západných Tatier.

No ak vám tento môj opis nijako nepomohol, pripájam odkaz na mapu nižšie. 🙂

Hojdačka Habovka výhľad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: