Hojdačka Oravská Lesná

Hojdačka Oravská Lesná

Trendom dnešnej doby je: hojdačka! a preto ti ako ďalší tip na nenáročný výlet predstavím tú z Oravskej Lesnej, ktorá môže svojím výhľadom konkurovať kľudne aj tej Zázrivskej. O hojdačke v Zázrivej sa dočítaš tu: https://www.slovakdiscoverer.com/zazriva-carokrasny-kut-slovenska

Hojdačka v Oravskej Lesnej.

Ak by som mala zostaviť rebríček doposiaľ navštívených hojdačiek, ktorého hodnotením by bol najkrajší výhľad, tak ako som už spomenula vyššie, táto hojdačka v Or. Lesnej a Zázrivská, by sa bili spolu o prvé miesto jednoznačne. Tento článok nebude siahodlhý, nie je tu čo opisovať, to musíš jednoducho zažiť a najmä teraz, keď je okolie ešte takto krásne rozprávkovo prikryté snehom!

Prvé výhľady na most.

TRASA k hojdačke v Oravskej Lesnej:

Takže hojdačka sa nachádza na hranici dvoch okresov ( Čadca / Námestovo ) kde v podstate aj zaparkuješ auto pri odpočívadle, kde sa nachádza hneď vedľa cesty altánok. Na ceste z Novej Bystrice na Oravskú Lesnú je toto odpočívadlo po ľavej strane. Nachádza sa tu rázcestník so zelenou turistickou značkou. Tu sa lesné cesty rozdeľujú doľava a doprava, pôjdeš doľava cez lesík. Po piatich minútach už budeš vidieť po svojej ľavici rúbanisko a z neho pod sebou most. Pôjdeš stále rovno ešte 3 min. a si pri hojdačke. Už keď uvidíš most, tak podľa fotky jednoducho vieš odhadnúť, kde sa hojdačka nachádza. Celkovo trasa v lete počítam, že trvá cca 10min. K dnešnému dňu 03.02.2022 tam bolo však asi cca 70cm snehu a cesta nebola vyšlapaná (pozri foto nižšie), takže som mala čo robiť, ale teraz ktokoľvek pôjde už tam chodník bude (nemáš zač) :). Z hojdačky je výhľad orientovaný na vrcholky Kysuckých hôr a v pozadí Malú Fatru.

Na záver by som sa chcela poďakovať iniciátorom za krásny zážitok z hojdačky. Je to naozaj očarujúce prostredie ♥ Ešte by som chcela odkázať na zlaté pravidlo návštevy lesa: Čo si prinesieš, to si aj odnes!

Odkaz na mapku, kde sa nachádza odpočívadlo:

https://sk.frame.mapy.cz/s/lerepecoma

Snehu tu bolo veru po k….kolená. 🙂
Áno, toľko snehu bolo a ešte viac.
Hojdačka.
Hojdačka v Oravskej Lesnej.

One Reply to “Hojdačka Oravská Lesná”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: