2v1: Z Nezbudskej Lúčky k Starému hradu a výstup na Suchý

2v1: Z Nezbudskej Lúčky k Starému hradu a výstup na Suchý

Nezbudská Lúčka je skvelým začiatočným bodom, ak chcete navštíviť hrad Strečno, rozhľadňu na vrchu Špicák, Starý Hrad Strečno, alebo uskutočniť výstup na Suchý.

Suchý.

Náročnosť: ťažká trasa

TRASA: Nezbudská Lúčka, kompa – Podhradské – Chata pod Suchým – Javorinka – Príslop pod Suchým – Sedlo pod Suchým – Suchý – Chata pod Suchým – Starý Hrad Strečno – Nezbudská Lúčka

Dĺžka trasy: 20 km, cca 8h podľa kondičky

Túru začíname v Nezbudskej Lúčke na malom parkovisku za kompou (ak idete zo smeru Martin, dá sa zaparkovať aj pod Strečnom, následne prejdete pešo cez most ponad rieku Váh), pokračujeme po ceste popri rieke a asi po 45min. sa dostávame k prvému rázcestníku Podhradské, odtiaľto je viacero možností trás na Suchý.

Cestou k Sedlu pod Suchým.
  1. Červená značka – odbočka k Starému hradu a následne po nej k Chate pod Suchým. Trasa vedie po hrebeni, je prudká.
  2. Modrá značka – nevedie k Starému hradu, ale priamo k Chate pod Suchým. Trasa je spočiatku prudká, následne vedie cez listnatú horu, popod červenú značku s malým stúpaním.
  3. Cyklotrasa – neodbočujeme na modrú, ani červenú. Trasa vedie až k Chate pod Suchým. Jednoduchý výstup s horským bicyklom.

My sme si zvolili cestou na Chatu pod Suchým modrú značku a keď sme sa vracali späť, tak po červenej k hradu.

Chata pod Suchým.

Na Chate pod Suchým sa môžete osviežiť pivečkom a pokračovať malým prudkým kopcom na Javorinku (10min). Od Javorinky na Sedlo pod Suchým je to už len 45min a od Sedla na Suchý prudko nahor + 30 minút. V letnom období si môžete cestu skrátiť od Príslopu pod Suchým po červenej značke 45min (pokiaľ je sneh, neodporúčam).

Naspäť zo Suchého sme sa už vracali po známej ceste, akurát že od Chaty pod Suchým sme pokračovali po červenej rovno k hradu s pekným výhľadom po ľavici na Váh.

Cestou po červenej značke na Starý Hrad.

Parkovanie a verejná doprava:

Autom zaparkujete buď v Nezbudskej Lúčke za kompou na malom parkovisku, alebo pod hradom Strečno na parkovisku. Verejnou dopravou vlakom zastávka: Nezbudská Lúčka, Strečno.

Viac túr v okolí nájdeš tu: https://www.slovakdiscoverer.com/category/idem-na-turu-po-slovensku/mala-fatra/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: