Rakúsko: 4 miesta v Semmeringu

Rakúsko: 4 miesta v Semmeringu

Semmering je známa obec v Dolnom Rakúsku najmä preto, že je vyhľadávanou lyžiarskou lokalitou. Nachádzajú sa tu dve lyžiarské strediská – Stuhleck a Hirchenkolen. Ako tráviť čas v Semmeringu cez zimu je v podstate jasné, ale táto obec má čo ponúknuť aj v lete.

Ako sa sem dostať?

Autom – musím povedať, že cesta autom bola celkom zážitok, všade navôkol bola krásna príroda. Na jednej ceste prejdete viac tunelmi, ako je po celom Slovensku. Cesta sa samozrejme nedá porovnať s našimi, nová, po dokončení tunela je prejazdná od roku 2004 cez obec Semmering.

Vlakom – vlakom sa môžete jednoducho prepraviť z Bratislavy do Semmeringu s jedným prestupom vo Viedni. Cesta trvá cca 3h a vystúpite priamo v obci.

Kde sa ubytovať?

Semmering disponuje množstvom hotelov a penziónikov, stačí si vybrať. Ja odporúčam hotel Alpenhof**** kde nás pobyt stál cca 120€ na dve noci v peknej izbe s raňajkami a welless, čiže cena cena za ubytovanie podobná ako u nás. Veľkou výhodou bolo, že v hoteli pracoval Slovenský a Český personál, takže dohovoriť sa nebol vôbec problém. Hotel sa nachádza na kopci, na samote, takže je z neho krásny výhľad na okolie. My sme objednávali pobyt zo: zlavomat.sk

Odkaz na ubytovanie nájdeš tu: https://www.zlavomat.sk/akcia/699660-dovolenka-v-rakuskych-alpach-pobyt-s-polpenziou-a-vstupom-do-bazena?rel=suggest

TIP: Ak by ste plánovali návštevu Semmeringu v mimosezóne (apríl, september) upozorňujem, že v tieto mesiace je v obci všetko zavreté (reštaurácie, požičovne..) a mesto vyzerá ako mesto duchov.

4 miesta, ktoré musíš navštíviť v Semmeringu

1. Vojenský cintorín

Z hotela sme sa vyrazili prejsť smerom k lyžiarskému stredisku. Po asi 500m z hotela oproti hasičskej zbrojnice je starý vojenský cintorín a keď ním prejdete, je tam malá lesná cestička, tak sme sa po nej vybrali a veru by vás nenapadlo čo sa pred nami objavilo. (bolo to jazero, čítaj ďalej)▼

2. Umelo vytvorené jazero

Umelo vytvorené jazero s prekrásne modrou vodou, kde sa miestny obyvatelia chodili prechádzať aj so psíkmi je dokonalým miestom na relax, odpočinutie si.

3. Rozhľadňa nad Semmeringom

Ďalší deň sme si dali túričku na rozhladňu, ktorá sa nachádza na vrchole lyžiarského strediska. Túra nebola náročná za 1,5h ste boli hore. Na vrchole sa nachádzala reštaurácia, bar, bobová dráha (samozrejme všetko mimo sezóny zatvorené) a krásna rozhladňa, z ktorej bol ohromný výhľad a odkiaľ je vidieť aj umelé jazero aj iné veci na preskúmanie. Samozrejme, od rozhľadne sa dá pokračovať v túre, my sme ale nešli. Keď budete stúpať nahor k rozhľadni popri vás sa bude kľukatiť asi najväčší bikepark v prírode aký som videla. Najlepšie čo môžete spraviť, je požičať si bicykle, alebo si priviezť svoje (s bicyklom je možné sa dostať až k rozhľadni).

TIP: V podstate ako prvé odporúčam vyšlapať si rozhladňu, odtiaľ budete mať jasno kam vás nasledujúce kroky zavedú a čo ešte môžte preskúmať.

4. 20 šilingový panoramatický výhľad na Semmering

20 šilingový panoramatický výhľad na Semmering sme my už nestihli (keby sme mali bicykle, tak určite áno). Dostanete sa k nemu popri železnici kade ide cesta a nasmerujú vás tam turistické značky.

Semmering je krásny a ak nevieš čo robiť cez víkend, skús to tam pozrieť, nebudeš banovať veď z Bratislavy je to len 1,5h cesty.😉

Ďalšie tipy na cestovanie do zahraničia nájdeš tu: https://www.slovakdiscoverer.com/category/cestuj-za-hranice/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: