Rakúsko: Ľadovec Dachstein a dedinka Hallstatt

Rakúsko: Ľadovec Dachstein a dedinka Hallstatt

V máji tohto roku sme s priateľom podnikli výlet do rakúskych hôr. Na výlet sme využili služby cestovnej kancelárie, ktorá nám výlet zabezpečila autobusovou dopravou. Zo Žiliny sme vyrazili ráno o 05:00, takmer po 7 h cesty sme sa dostali do cieľa. Rozhodne neodporúčam ísť autobusom, skôr vychytať letenky do Salzburgu a odtiaľ už spraviť výlet kamkoľvek budete chcieť.

Ako prvé sme navštívili po dlhých hodinách cesty Ľadovec Dachstein, na ktorý je potrebné sa dostať lanovkou (cena lanovky sa pohybovala do 38€na osobu). Zamierili sme teda k lanovke, ktorá nehlučne prechádzala okolo strmých kamenných stien pohoria a prekonáva výškový rozdiel 1000m behom chvilky s asi 40 ľuďmi na palube. Keď vystúpite z lanovky v nadmorskej výške 2 700m, otvorí sa pred vami neuveriteľne krásna ponoráma so stovkami horských vrcholov.

Ľadovec Dachstein je vďaka svojej osamelej a nad všetkým vyčnievajúcej polohe jednou z najkrajších vyhliadkových hôr Álp. Je tu najvyššie položený vysutý most/chodník Rakúska priamo na ľadovej skale nazývaný SKY WALK, plošina zo skla v nadmorskej výške 2 700m. Podľad do hĺbky 400m. Nič pre slabé povahy.

Nachádza sa tu tiež ľadová jaskyňa so vstupom zadarmo.

V nej nájdete prekrásne ľadové sochy. Vyhliadka ponúka prekrásne výhľady a lavičky, kde môžete nerušene pozorovať krásu prírody a nasávať energiu a dokonca sa aj opáliť. 🙂

TIP: Naozaj neodporúčam cestovanie pomocou CK zo Slovenska, najlepšie bude, ak sa rozhodnete vycestovať vlastným autom a stráviť napríklad víkend v neďalekom Salzburgu.

Ďalej naša cesta pokračovala do jedne z najkrajších dediniek na svete do rozprávkového HALLSTATTU. Cesta z Dachsteinu trvala asi do 1 h. Nuž, nečudo, že ju tak označujú, je naozaj ako z rozprávky, zrkadliaca sa v krištáľovo čistom jazere. Mestečko je ukryté medzi  pohoriami. Samozrejme muškátiky nesmú chýbať :). Domčeky sú postavené do svahu. Nad dedinkou sa nachádzajú soľné bane a taktiež nájdete aj vodopád nad touto dedinkou. Hallstatt je nádherný, ešte by som ho určite chcela vidieť cez zimu. 🙂

Ďalšie tipy kam vyraziť za hranice nájdeš tu: https://www.slovakdiscoverer.com/category/cestuj-za-hranice/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: