Rozhľadňa Bačov stolec v obci Osádka

Rozhľadňa Bačov stolec v obci Osádka

Bačov stolec nad obcou Osádka je originálnou rozhľadňou v spojení s hojdačkou a prekrásnymi výhľadmi na Chočské vrchy a Malú Fatru v pozadí. Na svoje si prídu turisti aj cyklisti.

Cestou na Bačov stolec.

Základné info:

TRASA: Osádka, Biela voda – Dielce – Bačov stolec a späť

Náročnosť: ľahká Dĺžka trasy: 3,6km Časovo: 1,5h

Stúpanie: 159m Klesanie: 159m

Hojdačka s výhľadom na Bačovom stolci.

O trase na Bačov stolec:

My sme sa k Bačovmu stolcu vybrali od obce Oravský Podzámok a cesta nás autom doviedla až po rázcestie Dielce, kde sme nechali auto na lúke a odtiaľ už takmer po rovine sme prešli k rozhľadmi po cca 30min. Ak by ste však na Bačov stolec prišli zo smeru Dolný Kubín, alebo Malatiná, odporúčam zaparkovať dolu pri hlavnej ceste pri Bielej vode, alebo pár metrov ďalej na parkovisku pri farme. Cesta od Bielej vody po rázcestie Dielce niekedy bola asfaltová, teraz je úplne rozpitá, všade samá hlboká jama. Na tomto úseku prejdeme najväčšie stúpanie tejto trasy. Je to cca 20min hore kopcom. Od Dielcov môžeme v diaľke zazrieť náš cieľ a začať si užívať krásne výhľady okolitej prírody.

Z Dielcov sa na Bačov stolec dostávame po cca 30min. Máme to šťastie, že tu práve nikto nebol a mohli sme spraviť pekné zábery a užiť si toto miesto naplno. Popozerať, pohojdať… Od Dielcov sme sa napojili na červenú značku, prechádza ňou aj značená cyklistická trasa. Z rozhľadne kto chce, môže pokračovať ďalej po náučnom chodníku a zísť dolu do dediny pri rázcestí Malcovo a naspäť k autu sa dostanete peši po hlavnej ceste.

Od rozhľadne viete pokračovať ďalej po červenej značke a tým si spraviť okruh.

Verejná doprava a parkovanie:

My sme sa tu dostali autom a parkovali sme až na rázcestníku Dielce na lúke. Odporúčam iba ak máte vysoký podvozok. Inak je možné parkovať aj pri hlavnej ceste na rázcestí Biela voda. Autobusom vystúpite na neďalekej zastávke: Osádka, ZŠ.

Mapku našej trasy nájdete TU. Ďalšie skvelé TIPY na výlety v okolí nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: