Rozhľadňa Svederník a rozhľadňa v Divinke

Rozhľadňa Svederník a rozhľadňa v Divinke

Dnes prinášam tip na výlet 2v1, teda 2 rozhľadne za 1 deň. Nám počasie opäť neprialo, ale verím, že keď sa vyberiete na túru vy, budete mať viac šťastia a krásnych výhľadov. 😉

Rozhľadňa Svederník.

Trasa na rozhľadňu vo Svederníku: My parkujeme vedľa malého kostolíka vo Svederníku. Vyrážame k rozhľadni uličkou za kostolíkom. Chvíľu kráčame uličkou, potom nám zelená značka oznámi zabočiť doľava spočiatku strmo horou. Celý zvyšok cesty vedie horou. Po asi pol hodine vychádzame z lesa a pred nami je vidieť rozhľadňu. K nej je to už len nejakých 10min.

Zhrnutie: trasa jednoduchá, pri dobrej kondičke vám trasa potrvá cca 30-40min. Inak je trasa značená dĺžkou ako 1h.

Parkovanie a verejná doprava: Autom zaparkujete na parkovisku, už pri hlavnej ceste je vidieť značku parkovisko rozhľadňa, alebo zaparkujete pred Jednotou. Autobusom vystúpite na zastávke Svederník – Jednota a zabočíte doprava ku kostolíku.

Rozhľadňa v Divinke.

Trasa na rozhľadňu v Divinke: Rozhľadňu je vidieť na kopci ponad obec už z hlavnej cesty. Odbočili sme z hlavnej cesty na obec Divinka a hneď sme odbočili na slepú ulicu k futbalovému ihrisku. Od futbalového ihriska sme zamierili cestou ponad kostolík. Cesta má mierne stúpanie a vedie lesom. Po ceste je veľa miest na oddych (lavičky), dokonca tu nájdete altánok a ohnisko. Od altánku sa k rozhľadni dostanete už za 10min.

Zhrnutie: trasa je opäť jednoduchá, nám trvala 40min.

Parkovanie a verejná doprava: Autom môžte zaparkovať vedľa futbalového ihriska pri cintoríne. Autobusom vystúpite na zastávke Divinka – obecný úrad, vedľa zastávky je značka, ktorá vás nasmeruje k rozhľadni.

Moje ďalšie túry po okolí nájdeš tu:

https://www.slovakdiscoverer.com/category/idem-na-turu-po-slovensku/mala-fatra/

Trasu na mape si môžeš pozrieť TU:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: