14 najkrajších vrcholov v Malej Fatre, prístupné z Terchovej

14 najkrajších vrcholov v Malej Fatre, prístupné z Terchovej

Ak máte tento rok na zozname navštíviť Malú Fatru, toto je zoznam vrcholov, ktoré by ste si mali pridať do zoznamu (väčšina sa dá navštíviť v priebehu jednej túry, viac nájdeš tu https://www.slovakdiscoverer.com/hrebenovka-malej-fatry-s-najkrajsimi-vyhladmi-tip-kde-na-skvele-fotky/ ).

1. Malý Rozsutec

Trasa na Malý Rozsutec (1 343 m n.m.) vedie cez Jánošíkové diery na Sedlo Medzirozsutce.

Z Malého Rozsutca.

2. Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec (1 609 m n. m.) patrí jednoznačne k najkrajším vrcholom na Slovensku. Výstup z Medziholia je trochu náročnejší, ale zvládne ho takmer každý. Na Veľký Rozsutec odporúčam vyštartovať zo Štefanovej.

UZÁVERA: Od 1.3. – 15.6. každoročne.

Z Veľkého Rozsutca pohľad na Medziholie.

3. Tiesňavy

Z Tiesňav vedie trasa na Malé Nocľahy ( 1 000 m n. m.) po stovkách schodoch s krásnymi vyhliadkovými bodmi.

Po ceste na Malé Nocľahy.

4. Veľký Kriváň

Veľký Kriváň ( 1 709 m n. m.) je najvyšším vrchom v Malej Fatre. Najrýchlejšia a zároveň najnáročnejšia trasa naň vedie z Vrátnej popod lanovku. Pohodlnejší môžu využiť lanovku, od ktorej to je na Veľký Kriváň už len 40 min cesty.

Z Veľkého Kriváňa.

5. Malý Kriváň

Na Malý Kriváň (1 671 m n. m.) môžete pokračovať z Veľkého po hrebeni. Ak by ste chceli prejsť celým hrebeňom, odporúčam túto trasu: https://www.slovakdiscoverer.com/po-hrebeni-malej-fatry-cast-1/

Malý Kriváň.

6. Chleb

Na Chleb (1 646 m n. m.) môžte vyraziť zo Štefanovej cez Poludňový Grúň, alebo z Vrátnej po vlastných aj lanovkou.

Chleb.

7. Poludňový Grúň

Na Poludňový Grúň (1 460 m n. m.) vedie trasa zo Štefanovej – Vyhnaná.

Z Poludňový Grúň. V pozadí V. Rozsutec.

8. Stoh

Jednou z možností, ktorá vedie na Stoh ( 1 607 m n. m.) je trasa zo Štefanovej na Medziholie a z Medziholia na Stoh. Zo Stohu môžte pokračovať na Poludňový Grúň a z neho zídete opäť v Štefanovej.

Zo Stohu.

9. Osnica

Na Osnicu (1 363 m n. m.) vedie trasa tak ako pri väčšine zo Štefanovej na Medziholie a následne na Osnicu.

Osnica.

10. Suchý

Na Suchý (1 468 m n. m.) vás povedie hrebeňovka Malej Fatry napr. z Veľkého Kriváňa pokračovať po hrebeni až na Suchý, alebo jednoduchšou cestou môže byť aj výstup z Turčianských Kľačian.

Suchý.

11. Mravečník

Mravečník (993 m n. m.) je mojim obľúbeným miestom, pretože je z neho úžasný výhľad na celý hrebeň. Trasa naň vedie od Terchovskej rozhľadne Terchovské srdce, alebo z obce Lutiše zo sedla Lutiška. Trasa je nenáročná a pomerne rýchla.

Z Mravečníka.

12. Baraniarky

Na Baraniarky (1 270 m n. m.) môžte vybehnúť z Nového Dvora na Sedlo Príslop a z neho prudko nahor až k cieľu. Výhľad je krásny a stojí za tú námahu.

Baraniarky.

13. Sokolie

Keď budete plánovať, že vyrazíte do Tiesňav, pokračujte z Malých Nocľahov na Sokolie (1 171 m n. m.). Nebudete banovať. Pokračujte na Sedlo Príslop a z neho zíďte do Nového dvora a po ceste späť do Tiesňav. Skvelá túra.

Zo Sokolia.

14. Belské skaly

Belské skaly (728 m n. m.) sú prístupné z Terchovej aj z vedľajšej obce Belá, z ktorej je trasa omnoho krajšia a rýchlejšia. Viac o Belských skalách tu: https://www.slovakdiscoverer.com/tura-belske-skaly-na-dosah/

Belské skaly.

Svoju trasu si najlepšie môžeš pozrieť tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Translate »
%d blogerom sa páči toto: